Taśmy LED

Oświetlenie LED − źródło światła oparte o diody elektroluminescencyjne, umieszczone w obudowie pozwalającej zastosować je w oprawie oświetleniowej przeznaczonej dla żarówek halogenowych.

Lampy diodowe, służące do oświetlania, posiadają gwint, np. E14 lub E27, który pozwala umieścić je w oprawie dla żarówek 230V, ale też znormalizowane przyłącza bagnetowe albo igiełkowe takie jak GU10 lub G5, 3. Niskie napięcie konieczne do zasilania diod świecących: białych lub „ciepło białych” (Warm White), jest w nich wytwarzane za pomocą przetwornicy impulsowej.

Taśmy LED wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów w technologii LED. Dzięki użyciu nowoczesnych technologii i materiałów nasze żarówki charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii przy jednoczesnej trwałości przewyższającej dziesięciokrotnie tradycyjne żarówki i pięciokrotnie konkurencyjne żarówki energooszczędne. Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji sprawia, że żarówki są nie tylko przyjazne środowisku, ale również charakteryzują się nowoczesną i przyjazną stylistyką.